Doskonale pamiętam jak na samym początku indywidualnej wymarzonej ścieżki zawodowej z niezależną pracą z własnego domu próbowałem wykonywać wszystko samodzielnie. Spędzałem długie godziny ucząc się obrabiania filmów, nauce zarządzania mediami społecznościowymi lecz na pewno najwięcej czasu przeznaczałem na tworzenie grafik, które ostatecznie i tak były co najwyżej znośne. W pewnym momencie pojawiły się w mojej pracy środki i po raz 1-szy w swoim życiu postanowiłem zlecić projekt wizytówki. Przyzwyczaiłem się do robienia wszystkich swoich spraw własnymi siłami, zatem byłem bardzo sceptycznie do tego nastawiony. Zdziwiłem się gdy projekt został mi dostarczony tego samego dnia, a jego jakość przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Od tamtego czasu grafik komputerowy zyskał w moich oczach, a ja regularnie korzystam z usług paru zaprzyjaźnionych grafików.

W większości zlecam zwykłe logo do nowych towarów, grafiki na bloga czy wpisy na mediach społecznościowych. Zalet tego typu współpracy mogę wyliczyć wiele ale najbardziej istotne dwie to na pewno oszczędność czasu oraz nerwów. Nie każdy z nas posiada wszak talent twórczy.

Zdecydowanie lepiej wykorzystywać wszystkie nasze możliwości, a projektowanie grafiki zlecić. Jeżeli chodzi o koszty, to są całkiem przystępne. Zdecydowana większość grafików ustala swój spis cen w zależności od stopnia złożoności zamówienia. Jedyną rzeczą do której mógłbym się przyczepić to okres wykonania takiego zlecenia, a raczej ilość zakolejkowanych prac u grafika komputerowego. W większości jest tak iż termin dostawy wynosi parę dni, zaś my musimy mieć coś na już. Dlatego też w wypadku takiej współpracy jak najbardziej polecam podjąć współpracę z kilkoma grafikami komputerowymi.

Źródło: https://pogografika.pl/kompleksowa-obsluga-graficzna-dla-twojej-firmy/