Co najlepiej położyć na podłogę w mieszkaniu? Czy lepsza w tym wypadku będzie deska warstwowa, lakierowana, deska lita, olejowana, a być może podłoga bambusowa, która jest ostatnio hitem? Podłogi wykonane z deski bambusa charakteryzują się unikatowym designem, i wyjątkową twardością. Jej wybarwienia nadają wnętrzom nietypowego charakteru.

Wysoka jakość materiału zagwarantuje odbiorcy ogromną satysfakcje z użytkowania podłogi bambusowej przez długie lata. Podłogi są łatwe podczas montowania, natomiast dzięki użyciu ekologicznych środków konserwujących utrzymanie podłogi to czysta przyjemność. Towar do produkcji podłogi pochodzi z plantacji fairtrade. Dlatego że materiał z bambusa cechuje się wysoką gęstością a dodatkowo wytrzymałością, podłogi te są ponad dwukrotnie bardziej wytrzymałe niżeli zwykłe podłogi drewniane. Przy zastosowaniu najnowszej techniki , która opiera się na pokryciu desek kilkoma warstwami lakieru, podłoga bambus jest odporna na ścieranie. Zarówno unikalny designe jak również trwałość bambusowych podłóg, to nie tylko i wyłącznie wyjątkowa przyjemność dla Twoich nóg ale i dla Twojego portfela. Z uwagi na materiał wykorzystany do produkcji podłogi bambusowej, pod wpływem wilgoci materiał nieustannie się kurczy lub rozszerza.

Dlatego też powinno się zabezpieczyć materiał przed różnymi uszkodzeniami, stosując w tym celu odpowiednie środki do pielęgnacji. Bambusowe deski powinno się zabezpieczyć przed uszkodzeniami stosując w tym celu adekwatne działania pielęgnacyjne jak usuwanie piachu czy kurzu.