Adwokat na podstawie swojej edukacji i doświadczenia powinien chronić stronę swojego własnego klienta. Dobry adwokat to osoba, która jest empatyczna i potrafi zrozumieć sytuację swojego klienta. Pracownicy każdej kancelarii są zobowiązani do bezwzględnego przestrzegania tajemnicy zawodowej.

W jakich sprawach możemy pójść do doświadczonego adwokata?

Adwokat może nam pomóc w sprawach prawa karnego i cywilnego. W wypadku trudnych spraw sądowych należy zasięgnąć fachowej porady w kwestii prawnej. Adwokat posiada wiedzę na temat przysługujących jego klientowi praw, doskonale wie jakie konsekwencje pociągną za sobą określone kroki. Zwróci uwagę, jak powinno zachować się w trakcie przesłuchań a także rozpraw. Ta wiedza jest niezwykle pomocna dlatego, że umożliwia adwokatowi obranie stosownej linii obrony. Porada w kwestii prawa jest nie tylko i wyłącznie potrzebna w sytuacji rozpraw sądowych, z porady można skorzystać na przykład w przypadku zawierania umów kupna domu czy innej nieruchomości. Porada w kwestii prawa umożliwia uniknięcie niechcianych konsekwencji prawnych albo ratuje nas przed oszustwem.

Każda kancelaria oferuje poradę w różnorakich sprawach w dziedzinie prawa. Istnieją również kancelarie , które specjalizują się w poszczególnych działach prawnych. Przykładowo wykwalifikowany adwokat rozwody zapewnia szybkie przeprowadzenie procesu podziału majątku. W wypadku, w momencie kiedy sąd uzna , że niezbędny jest udział adwokata w sprawie, to jest możliwość uzyskania bezpłatnej pomocy radcy prawnego lub adwokata.

Link: https://krmp.pl/specjalizacje/porady-telefoniczne/