Sportowy ubiór to niezwykle ważny element każdej dyscypliny. Najbardziej istotne cechy takiego ubioru to komfort noszenia, jak również trwałość produktu. Natomiast każdy strój dostosowany jest do specyfiki określonych dyscyplin. Jak właściwie wygląda odzież piłkarska? Z czego dokładnie składa się kompletny ubiór sportowca biegającego za piłką po boisku? W jaki sposób dopasować właściwy strój do zawodnika i pełnionej przez niego roli?

Takimi jednymi z kluczowych części ubioru piłkarza są spodenki a także bluzka. Te wierzchnie okrycia powinny być luźne, nie ograniczać ruchu, równocześnie nie zatrzymując powietrza. Poprzez to strój piłkarza jest z przewiewnej tkaniny a także zapewnia należytą wymianę termiczną. Zazwyczaj są one też znakiem rozpoznawalnym całej ekipy a także oddają barwy klubowe. Jednak nie są to jedne jedyne elementy wyposażenia piłkarza. Do gry przydatne są buty. Należyte obuwie powinno być dostosowane głównie do warunków panujących podczas gry na boisku. Typ nawierzchni, pora roku, stopień zaawansowania piłkarza to bardzo ważne kwestie, które uproszczą dokładne dopasowanie specjalnych butów. W skład ekwipunku sportowego dochodzą też elementy tak zwanej spodniej garderoby.

Jak zatem wygląda i czym dokładnie cechuje się termoaktywna bielizna dla piłkarza? Właściwie dlaczego powinna być opracowana ze specjalnego tworzywa?Tego typu odzież termoaktywna przystosowana jest do noszenia w trakcie sesji treningowych, jak również meczów czy różnorodnego rodzaju rozgrywek. Zadaniem odzieży termoaktywnej jest przede wszystkim odprowadzanie powstałego potu, nie zatrzymując go przy ciele. Poprzez to zawodnik staje się jeszcze bardziej wydajny, wydolny a także gra efektywniej. Dzięki tego typu elementom ciało piłkarza jest całkowicie suche dosłownie w trakcie ogromnego wysiłku. Bez niej piłkarz będzie cały czas się pocił i nie zachowa właściwej równowagi cieplnej, a zatem w niespodziewanym momencie mięśnie ciała będą mogły się przegrzać lub zbytnio wychłodzić. Powoduje to często różnorodnego rodzaju kontuzje, urazy lub ostry ból tkanek miękkich. Sporo z elementów tego stylu odzieży sportowców oprócz tego wyposażona jest w elementy ochronne.Żeby element ten bardzo dobrze funkcjonował, tego typu bielizna dla piłkarza musi być dopasowana zarówno do użycia, warunków atmosferycznych, jak i czasu i częstotliwości jej wykorzystania.

Decydując się na zakupienie tego elementu należy zwrócić uwagę na kilka niebagatelnych czynników. Zaliczamy do nich przede wszystkim:

– typ oraz liczbę szwów
– należy zainwestować w bezszwową bieliznę, która przede wszystkim będzie dostarczała jeszcze większego komfortu użytkowania,
– typ materiału,
– wielkość
– bielizna musi nieco uciskać ciało piłkarza, jednakże nie może powodować zbyt nadmiernego zatrzymania przepływu krwi.
– poziom elastyczności,- stopień odprowadzania potu, i tak dalej.

Odzież piłkarska składać się musi m.in z części termo aktywnych w formie: legginsów, koszulek, getrów czy piłkarskich spodenek.