Kwestia tego, jak odzyskać byłą pojawiał się częstokroć w różnych czasopismach młodzieżowych, jeszcze zanim dostęp do globalnej sieci był rozpowszechniony tak bardzo, jak w dzisiejszych czasach. Jak pewnie wiemy, z czasem czasopisma ustąpiły miejsca stronom internetowym, a mówiąc dokładniej – internetowym forom.

 

Na forach dyskusyjnych użytkownicy zadają różnego typu pytania, jak również proszą innych o rady, bo nie mają pojęcia, co powinni zrobić w wielu sprawach, a być może po prostu bardzo wstydzą się rozmawiać o danej sprawie ze swoimi najbliższymi. Zaś w internetowej rzeczywistości tak de fakto nikt nie ma pojęcia kim jesteśmy, nie musimy przedstawiać się z imienia oraz nazwiska, jesteśmy anonimami. Właśnie z tego powodu bardzo wielu ludzi preferuje taki typ pomocy od ”wygadania się” – mówiąc trochę potocznie – komuś na dręczący nas kłopot. Odzyskanie utraconej ukochanej, bez względu na to czy jesteśmy już dorosłymi ludźmi czy jeszcze nastolatkami, jest dla nas ważne bez względu na nasz wiek. Stereotypowo może nam się zdawać, iż osoby, które nie osiągnęły pełnoletności, prosząc o pomoc na ten temat w sieci są niemądre, chcą skierować na swoją osobę większą uwagę i tym podobne.

 

To nie jest prawidłowe podejście, ponieważ dla zranionej z powodu utracenia wielkiej miłości osoby jest to istotne niezależnie od tego ile ma lat. A czasami, dla żartu ktoś może takiej osobie w sieci odpisać we wręcz prostacki a także głupi sposób, co jeszcze mocniej może pogorszyć stan osoby , która prosi o pomoc. Z powodu miłości można cierpieć w każdym wieku, więc jeżeli ktoś prosi nas o radę, jesteśmy zobowiązani udzielić mu jej w najlepszy możliwy sposób – byc może w oparciu o prywatne doświadczenia. Dużo par ma za sobą wręcz burzliwą historię, ponieważ wielu ludzi albo rozstało się definitywnie, albo postanowiło dać sobie kolejną szansę i powrócili do siebie, pomimo tego, że sytuacja, jaka wywołała ich rozstanie spowodowała, iż związku nie dało się w żaden sposób uratować. Osoba, która bardzo zawiodła swoją drugą połówkę, bardzo starała się odnowić w drugiej osobie nadszarpnięte zaufanie. To proces niezmiernie długotrwały, lecz na pewno nie niemożliwy. Jeśli tylko pokażemy komuś kogo kochamy z całych sił, że jest dla nas ważny, mimo tego co mu zrobiliśmy wybaczy nam i być może znowu będziecie razem. Ażeby takie sytuacje nie występowały, musimy być uważni. Czasem jednak robimy coś zanim spostrzeżemy się, iż nie powinniśmy tego zrobić i… koniec jest już znany. Wówczas powinno się udowodnić bliskiej osobie, iż jest dla nas ważna oraz to, że tylko ją kochamy.

 

Wybaczenie to jednakże nie wszystko, bo od tego jak w przyszłości będziemy się zachowywać, zależy to czy odnowiony związek przetrwa lata, a być może nawet całe nasze życie. Osoba, którą zawiedliśmy, pomimo wybaczenia na pewno wciąż ma żal do drugiej o to, co się stało a jeśli tego typu sytuacja ponownie się zdarzy, kolejna szansa na przebaczenie może się nie nadarzyć pomimo tego, że darzymy kogoś wielką miłością.