W dwudziestym pierwszym wieku ogromnym popularnością cieszy się obrabianie CNC, które są non stop doskonalone. Procesy te są sterowane numerycznie są stosowane do obróbki, przez wykorzystanie systemów obrotowych i sterujących a oprócz tego narzędzi tnących.

Frezowanie wykonywane na różnych materiałach, takowych jak plastik, metal oraz drewno. W przypadku techniki CNC obróbce towarzyszy także wiercenie, toczenie, a podczas obróbki dochodzi do pozbycia skrawanej części surowca w sposób mechaniczny. Usługi frezarskie Warszawa zawsze koncentruje się na realizacji {kilku|paru priorytetowych kroków, czyli wytwarzaniu modelu w programie AutoCad, jego przeniesieniu do programu CNC, skonfigurowania frezarki CNC, a w finalnym kroku jest przeprowadzenie frezowania. Obróbka przebiega wyjątkowo śpiesznie, gdyż narzędzia tnące są obracane z prędkością dochodzącą nawet do paru tysięcy obrotów na minutę. Najbardziej istotnym momentem jest czas, gdy element tnący spotka się z obrabianym materiałem, a działania operatora będą różnić się w zależności od typu maszyny a dodatkowo zastosowanej konfiguracji.

W większości wypadków trzeba wówczas niezwykle ostrożnie przysunąć obrabiany przedmiot do unieruchomionego narzędzia tnącego. Proces może posiadać także przebieg odwrotny 3 rozwiązanie polega jednak na jednoczesnym przysunięciu do siebie przedmiotu a oprócz tego narzędzia tnącego.Usługi frezarskie CNC świetnie sprawdzą się do wytworzania szczelin a dodatkowo gwintów lub do poprawy już istniejących. W pewnych przypadkach metoda ta jest także uzywana do określania kształtu całego przedmiotu, wówczas proces rozpoczyna się od wycinania niezwykle niewielkich kawałków materiału, co służy nadaniu stosownej formy wyrobu końcowego. W kolejnym kroku organizuje się proces frezowania, który wymaga niesłychanie dużo większej dokładności niż 1-wszy krok.

W wypadku detali wymagających wielkiej precyzji zdarza się, że zachodzi konieczność kilkukrotnego powtórzenia usługi frezowania CNC.Technika ta jest używana w bardzo wielu gałęziach przemysłu a ponadto przy produkcji różnych surowców, np. gniazd a ponadto gwintów, w wypadku których najczęstszym jest frezowanie kątowe . Czołowe frezowanie – oś obrotu narzędzia obrotowego ustawiona jest w pozycji prostopadłej do przedmiotu, który poddawany jest obróbce, jednakże w przypadku frezowania normalnego układ ten jest równoległy. Frezowanie kątowe bazuje na tym, iż urządzenie tnące jest ustawione pod określonym kątem do produktu. Ostatni styl, czyli frezowanie form obejmują wykonanie nieregularnych powierzchni.