Jedną z najistotniejszych kwestii w domu bywa to, by był on ciepły w okresie zimowym oraz chłodny latem. W cieplutkich pomieszczeniach przyjemnie jest siedzieć w trakcie zimy, kiedy na polu panuje siarczysty mróz a także przyjemnie jest w porze letniej, kiedy na zewnątrz słońce daje z siebie wszystko. W obu przypadkach wiele ma do powiedzenia elewacja domu. Elewacją nazywamy zewnętrzną powierzchnię ściany domu lub innego obiektu wraz ze wszystkimi znajdującymi się na niej elementami.Artykuł został przygotowany przez elewacyjnie.pl/

 

Spacerując chodnikiem albo jadąc autem widzimy mijane elewacje zewnętrzne domów. Elewacje posiadają też różne metody wykończenia. Tak więc może być elewacja tynkowa, co najczęściej się zdarza. Na niektórych terenach wiejskich możemy bardzo często spotkać drewniane elewacje, jak i elewacje z tworzywa sztucznego np. PCV albo z paneli. Zdarza się, że spotykamy elewacje z płytek lub z cegły klinkierowej, lub z naturalnego kamienia, a także elewacje wykonane ze szkła, które są znacznie rzadziej spotykane. Elewacja domu zależy od bardzo wielu czynników. Przede wszystkim od stylu a także gustu właścicieli budynku, oraz od ich zamożności. Niemałe znaczenie ma także architektura domu, a nawet lokalizacja działki, na której stoi nasz dom.

 

Dlatego że, zupełnie inna elewacja będzie przy bardzo ruchliwej ulicy, w momencie kiedy istnieje wysokie ryzyko ochlapania naszego domu wodą z ulicy lub błotem. Zaś elewacja będzie na działce zlokalizowanej w pewnym oddaleniu od ruchliwej ulicy. Elewacja zewnętrzna może również się zmieniać w zależności od ustawienia ścian i tak frontowa ściana może mieć inne wykonanie aniżeli ściany pozostałe.