Dla wielu z nas czas w cieniu epidemii koronawirusa spowodował, że jesteśmy niezwykle spragnieni wyjścia z czterech ścian. Kilka miesięcy dużych ograniczeń sprawiło, że tegoroczne letnie wakacje stają się dużo bardziej wyczekiwane niż do tej pory. Z pewnością wszyscy jesteśmy bardzo spragnieni jakiegokolwiek kontaktu z innymi osobami, sposobności przemieszczania się bez ograniczeń czy zwyczajnego wyjścia do knajpki. Nadchodzące nowinki związane z przeprowadzanymi szczepieniami dają nadzieję, iż nadchodzący rok będzie nareszcie wyglądał inaczej.

Jednak zmiany nie zostaną wprowadzone błyskawicznie. Nie będą także oznaczały tego, iż wszystko w niedługim czasie będzie znowu normalnie funkcjonowało. To będzie długofalowy proces i będzie od nas wymagał ogromnych pokładów cierpliwości. Dlatego też w perspektywie ograniczeń należy rozważyć trochę inny sposób przemieszczania się w okresie wakacyjnym niż zazwyczaj. Bardzo często nasze wakacje wyglądają w ten sposób, że rezerwujemy pokój dla całej rodziny w pensjonacie lub hotelu. Letnie wakacje mogą być zorganizowane a naszym kraju albo za granicą. Hotel gwarantuje gościom miejsce noclegowe, wyżywienie, a przeważnie inne rozrywki na przykład basen, zajęcia z animatorem i wiele podobnych. Taki model spędzania urlopu wiążę się natomiast z tym, że bez przerwy jesteśmy w bardzo dużej grupie osób. Liczna grupa turystów z dziećmi, do tego obsługa hotelu sprawiają, że w aktualnej sytuacji tego rodzaju wakacje nie będą bezpieczne. Ponadto dochodzą ograniczenia prawne, związane z tym jak dużo ludzi może przebywać w pomieszczeniu. By zapobiec tego rodzaju sytuacji warto rozważyć inną formą odbycia urlopu. Idealnie w tym temacie sprawdzają się kampery. Pozwolą nam one na nieograniczone przemieszczanie się bez potrzeby rezerwowania miejsca w pensjonacie. Wśród wielu zalet podróżowania kamperem powinniśmy przede wszystkim wyliczyć: – możliwość przemieszczania się bez wcześniejszej rezerwacji miejsca noclegowego w hotelu, – brak konieczności dostosowywania się do wyznaczonych godzin meldowania oraz wymeldowywania w pensjonacie, – brak przymusu przychodzenia na konkretne pory posiłków takich jak śniadania, obiady jak również kolacje, – spontaniczna okazja do zmiany planów, – pewność co do tego, że przestrzeń wokół nas jest wolna od ryzyka zakażenia, – nie musimy dzielić łazienki a także kuchni z innymi, – zaoszczędzenie pieniędzy, – możliwość zabrania ze sobą ogromnej ilości rzeczy na wakacje, bez konieczności ograniczenia do wielkości walizek. Aby radować się urlopem spędzonym w kamperze nie musimy spełniać wygórowanych wymagań. Do poruszania się tego typu pojazdem wystarczy zwykłe prawo jazdy z grupy B. Dodatkowo trzeba mieć ukończone 26 lat życia, a prawo jazdy mieć od co najmniej trzech lat. Zaliczenie tych prostych warunków umożliwia wynajęcie kampera na wakacje.

Zgodnie z przepisami naszego prawa, wynajętym kamperem mamy możliwość przemieszczać się nie tylko i wyłącznie w granicach naszego kraju, ale też mamy możliwość udać się do dowolnego kraju UE.