<Różnorodne niewielkie ozdoby są niezwykle często używane pośród pań. Broszki, zawieszki, klipsy, zapinki, koraliki to asortyment chętnie przez nie kupowany. Sklepy z tego rodzaju drobną biżuterią zaopatrują się w hurtowniach. Zawieszki producent – to częsty wpis w wyszukiwarkę internetową. Sprzedawcy korzystają także i z tego typu – zawieszki producent a także klipsy hurtownia. Te akcesoria zrobione są z różnorakich materiałów. Drewno, metal, szkło, tekstylia a także wiele innych. Kobiety, a niejednokrotnie i panowie ozdabiają swoje własne ciuchy, włosy, uszy wszelakiego rodzaju takimi właśnie dodatkami. Te dodatki świetnie korelują z niecodziennym ubiorem a także niezwykłą fryzurą.

Niektóre panie ozdabiają również swoje nogi, zakładając na kostkę na przykład koraliki albo łańcuszek. Możliwości jest dość dużo a właściwie każdy pragnie być oryginalny. Najczęściej kieruje nami obowiązująca moda, lecz wszak każdy człowiek ma swój własny styl. Nie powinniśmy za wszelką cenę sugerować się obowiązującą modą. Ubieramy się tak jak chcemy i nosimy to, w czym najlepiej się czujemy. Zdarzają się również niestety dodatki wykonane z plastiku. Ten typ upiększania powinien być wam obcy. Wykorzystywanie materiałów sztucznych do ozdabiania to czyste nieporozumienie. Jeżeli jesteśmy częścią natury, to natura powinna nas zdobić. Ktoś zapewne spostrzeże, iż materiał jakim jest plastik nie przybył na ziemię znikąd.

Produkuje się go z materiałów , które są wydobywane z naszej planety. To prawda, lecz jest to wyrób wysoce przetworzony i niech służy do innych rzeczy. Przemysł ze znakomitym skutkiem wykorzystuje jego zalety i jest on w wielu branżach niejednokrotnie szalenie nieodzowny.