Organizacja zagranicznej wycieczki dla wielu osób albo też przeprowadzka na stałe do Anglii to przedsięwzięcia wyjątkowo trudne pod względem logistycznym, szczególnie, jeżeli chcemy skorzystać z samolotów. Tutaj niewiarygodnie skomplikowaną rzeczą jest rezerwacja miejscówek na określony lot dla kilku osób, dlatego że bilety do Wielkiej Brytanii cieszą się dużym zainteresowaniem i dlatego są one błyskawicznie sprzedawane.

W drugiej sytuacji natomiast przetransportowanie samolotem dużej ilości przedmiotów może wyjść bardzo drogo z powodu konieczności dokupienia co najmniej paru egzemplarzy bagażu. Jest także opcja wyboru drogi pocztowej, ale tutaj czas transportu jest zazwyczaj bardzo długi, a do tego istnieje ryzyko zgubienia przesyłki w trakcie podróży. W tego typu sytuacji mamy możliwość korzystać z usług spółki transportowej oferującej przewozy do Anglii. Do korzyści płynących z takiego rozwiązania należą: – okazja przetransportowania większej liczby ludzi. (Wynajęcie całego busa też jest możliwe) – szansa do przetransportowania dużej liczby bagaży za cenę zdecydowanie mniejszą niż wybierając lot samolotem – szansa transportu bezpośrednio do miejsca docelowego co w wypadku na przykład lotów samolotem jest oczywiście niemożliwe.

Na naszym rynku działa wyjątkowo dużo przedsiębiorstw , które oferują transport osób oraz produktów do UK. Większość spółek organizuje regularne przejazdy parę razy w tygodniu. Oprócz tego, dużo przedsiębiorstw proponuje też możliwość ustalenia konkretnej daty i godziny przejazdu w zależności od preferencji kontrahentów.