W naszych czasach dużą liczbę paczek nadaje się kurierem. Z tej przyczyny otwórz punkt kurierski. Jest to miejsce, do którego kontrahenci mają możliwość przynosić paczki do przesłania przez wybraną przez siebie spółkę kurierską i świetny sposób na przedsiębiorstwo. Pewna suma od każdej wysyłanej paczki jest profitem osoby , która prowadzi punkt kurierski. Na miesiąc dochód pieniężny ma możliwość wynieść nawet parę tysięcy zł. Jak założyć taki punkt kurierski? Nie warto otwierać takiego punktu samodzielnie.

Problemem może być już zawarcie różnych umów z spółkami kurierskimi, gdyż nie każda taka firma postanawia podpisać umowę z takim przedsiębiorcą. Znacznie lepszym wyjściem jest otwarcie punktu kurierskiego franczyza. Jest to związane z niesłychanie dużo niższymi kosztami. Podpisując umowę franczyzową i płacąc konkretną sumę można mieć zapewnienie, iż wszystko co potrzebne do otworzenia takiego typu punktu będziemy mieli zagwarantowane. Franczyzodawca zapewni stosowny wystrój naszego lokalu, zatroszczy się o działania reklamowe a także – co bardzo ważne – zapewni sposobność wysyłania paczek za pośrednictwem każdej znanej na rynku spółki kurierskiej. Dochód ma możliwość być nieoczekiwanie wysoki Korzyści z prowadzenia punktu kurierskiego franczyza potrafią być naprawdę wysokie i nie ma znaczenia lokalizacja takiego punktu. Zlecenie odbioru przesyłki bezpośrednio od nadawcy za każdym razem wiąże się z pewnymi kosztami, toteż nadawca płaci trochę więcej. Główne siedziby działalności kurierskich najczęściej zlokalizowane są na przedmieściach miast, niekiedy w odległych miastach.

Przywiezienie paczki do siedziby firmy najczęściej jest dla nas mało opłacalne, wiąże się z kosztami i stratą czasu. Osoby chcące wysłać paczkę bardzo chętnie zawiozą ją do będącego niedaleko punktu kurierskiego. Paczki spółką kurierską posyłają również różni biznesmeni. Czasem wysyłają w taki sposób po kilkadziesiąt przesyłek jednego dnia. Nawet kilka zł zarobku od paczki przełoży się więc na wysokie przychody i wielkie profity dla punktu kurierskiego.